Zalety i wady

Zalety i wady sklepów internetowych

Zakupy online jest wygodne

Nie może być wygodniej. Włączasz komputer- odwiedzasz sklep internetowy-zamawiasz – a kilka dni później masz dostarczony produkt-często nawet za darmo.

Zakupy przez całą dobę

O godziny otwarcia nie trzeba się martwic, gdy się robi zakupy online. W Internecie można 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu zamawiać.

Zakupy bez czekania

Robiąc zakupy w Internecie nie trzeba stać przy kasie lub poczekać, aż w końcu sprzedawca troszczy się o ciebie.

Łatwe porównanie cen

Nie trzeba uruchamiać z jednego sklepu do drugiego, aby porównać ceny. Kilka kliknięć i można porównać ceny kilku sklepach internetowych bez większego wysiłku.

Bezstresowe zakupy

Brak korków podczas jazdy do centrum handlowego, bez wiecznego poszukiwania parkingu bez łokci w twarzy w trakcie zakupów.

Ogromny wybór

Nie tylko liczba sklepów internetowych, ale także ilość elementów oferowanych, gwałtownie rośnie. Mało to produkt, który również nie można zamówić online.

Usługa jest kluczem.

Wiele sklepów internetowych oferuje kilka praktycznych dodatkowych usług. Tak (takich, jak Amazon), na przykład, zamówione produkty jako prezent zapakowany i wysłany wraz z życzeniami z osobistym tekstem do przyjaciela lub kolegi w niektórych sklepach internetowych.

Bezpieczeństwo i przejrzystość

Od wielu klientów są sceptyczni o bezpieczeństwo sklepów internetowych jak poprzednio, wiele sklepów internetowych są szczególnie starał się, żeby zostawić żadnych pytań bez odpowiedzi i aby sprostać wymaganiom klientów z całego serca. Więcej informacji na temat bezpieczeństwa podczas zakupów online, kliknij tutaj.

Wady

Towar nie może być dotykany / testowany / probowany

Zwłaszcza jeśli chce się kupić odzież to duża wada. Ogólnie rzecz biorąc, produkty mogą być rzeczywiście wymieniane, ale muszą być zwrócone przez pocztę ponownie-w butiku obok jest oczywiście szybciej.

Czas dostawy

czas dostawy różnią się znacznie od sklepu do sklepu. Często towary wysyłane są tego samego dnia, czasami dostawa może trwać nawet do kilku tygodni. Średnia wynosi około 3 do 6 dni roboczych-w ciągu tego okresu dostarczają większość sklepów online.

Koszty przesyłki

Koszty transportu są bardzo zmienne i często nie zależy tylko od sklepu, ale również wielkość i ciężar wyrobu. W przypadku przesyłek międzynarodowych zwykle zmniejsza się znacznie wyższe koszty wysyłki. Zwłaszcza z niskimi wynikami Zamówienie z wysyłką więc nie ma niewielki udział w kosztach. Wiele sklepów internetowych wysyła zadarmo-zwłaszcza Amazon (od 20 €). Że koszty dostawy poniesionych przez właściciela sklepu, są już zawarte w tym przypadku w cenę, nie zawsze przejawia się w wyższych cenach.

minimalna wartość

Wiele sklepów internetowych dostarczają dopiero za darmo od minimalnej wartości zamówienia do klienta.

Uczucie handlowe

Szczególnie żeńskie klienci przy zakupie online tęskną za przeżyciem zakupu offline. Niektórzy ludzie wolą po prostu osobistego kontaktu ze sprzedającym, a także wszystkiego dotknąć, albo spróbować. To nie może zaoferować sklep internetowy, oczywiście.

Reklamacje

Oczywiście ma się podczas zakupów w Internecie takie same prawa jak normalne zakupy. Skargi są zatem tak, jak to możliwe podczas zakupów online, tylko do wymiany lub naprawy towarów przeznaczonych naturalnie nieco łatwiej, gdy towary po prostu może wrócić w danej transakcji.

Niepewność

Wielu konsumentów dotycząc zakupów online boja się dla bezpieczeństwa swoich danych-zwłaszcza, oczywiście, jeśli chodzi o numery kart kredytowych lub danych konta bankowego. Niepewność ta jest jednak nieuzasadnione w większości przypadków. Więcej informacji na temat bezpieczeństwa podczas zakupów online, kliknij tutaj.